WHATSAPP SPEAKING GROUP

Je vašim cílem naučit se plynule anglicky, ale právě mluvení vnímáte jako svou největší slabinu?

Nejste v tom sami – ve skutečnosti s tím bojuje většina studentům a důvod je jednoduchý – samotné mluvení totiž trénují naprosto minimálně. Pokud je to i váš případ, tak WhatsApp speaking group je ta správná volba pro vás.

WhatsApp Speaking Group obrázek 1

Poznáváte se v nějakém z těchto tvrzení?

5

"Teorii gramatiky umím, ale nejsem schopný/á ji použít."

Hodiny studia gramatiky, vyplňování cvičení, ale když přijde na komunikaci, jako kdyby se všechna pravidla z Vaší hlavy vypařily?

5

"Už docela rozumím, ale stále neumím mluvit."

Slovíčka z Vás lezou jak z chlupaté deky? Když je slyšíte, znáte je, ale když přijde na komunikaci, cítíte se jako kdybyste vše zapomněli?

5

"Nemám s kým trénovat mluvení v angličtině."

Uvědomujete si, jak je samotný trénink esenciální, ale nemáte ve svém okolí nikoho, koho byste mohli na trénink oslovit?

5

"Dělám hrozně moc chyb a stydím se za ně."

Máte pocit, že vás vaše okolí soudí pokaždé, když uděláte chybu? Připadáte si pak jako úplný blbec a mnohdy kvůli strachu z nich raději neřeknete vůbec nic?

5

"Vím, že bych měl/a trénovat, ale sám/sama se k tomu nedonutím."

Už jste několikrát začali, plní odhodlání, ale bez plánu, vedení a motivace vám to dlouho nevydrželo?

5

"Nestydíte se už mluvit, ale necítíte se komfortně a potřebujete si angličtinu zautomatizovat?"

Je super, že jste už odbourali prvotní strach, ale chcete mluvit více "na úrovni"?

Pokud jste se nalezli alespoň v jednom z těchto tvrzení, WhatsApp speaking kurz vám vytrhne trn z paty a dodá vám potřebný trénink mluvení, který je k plynulé angličtině klíčový.

Jak to funguje?

Krok 1

Přihláška

Vyplníte závazný poptávkový formulář a dotazník. Následně vám zadám za úkol nahrát mi testovací hlasovou zprávu v angličtině pro otestování vaší aktuální úrovně.

WhatsApp Speaking Group obrázek 2
WhatsApp Speaking Group obrázek 3

Krok 2

Rozřazení

Přiřadím vás do skupinky studentů, kteří jsou na stejné úrovni jako vy a kteří vám také sednou osobnostně, abyste se ve skupince cítili jako doma. Ve skupince vás bude 4 - 6. Dostanete také průvodní informace a návody, jak z kurzu vytěžit maximum.

Krok 3

Začínáme

Kurz trvá celkem 6 týdnů (aktuální běh od 11.3.-21.4.). Je vhodný pro úrovně A2-B2, ale na základě vstupní hlasové zprávy vás rozřadím do skupin tak, aby i ostatní účastníci byli na vaší úrovni a abyste si sedli i lidsky. Je parádní učit se ve skupině lidí, kteří jsou vám sympatičtí a přeji si, abyste měli možnost to zažít.❤️

Každé pondělí, středu a pátek ráno vám pošlu zadání do skupiny a budete mít čas do konce týdne nahrát odpověď hlasovou zprávou. Úkol vypracujete tak, že nahrajete hlasovou zprávu do společné skupiny na Whatsappu. Časově je to tedy 100 % flexibilní - je jedno, jestli budete nahrávat ráno, odpoledne, večer nebo třeba v noci. 🙂

Jak vypadá zadání? Obsahuje vždy nějaké téma a k němu dodatečné otázky, které vás spolehlivě rozmluví. Kromě toho dostanete i slovní zásobu s tématem související, abyste se mohli inspirovat a použít i nové výrazy. Dostanete je také zpracované v aplikaci Quizlet na trénink slovíček, díky které si slovíčka budete moci zábavně procvičovat jedním kliknutím.

Vaše hlasové zprávy si poslechu a dám vám k nim zpětnou vazbu do společně sdíleného dokumentu, díky které zjistíte, jak na tom jste, co používáte správně, co ne, a budete tento materiál moci využít k dalšímu studiu.

Doporučím vám i poslouchat hlasové zprávy ostatních účastníků, díky kterým budete moci trénovat i poslech v angličtině, kterému díky vaší adekvátní úrovni budete konečně skutečně rozumět. A co víc, můžete se svými spolužáky rozjet plnohodnotnou diskuzi a trénovat tak na “reálný život”.

WhatsApp Speaking Group obrázek 4

Shrnutí

5

Skupinka 4 – 6 studentů

5

Ideální pro úrovně A2 (pokročilý začátečník) – B2 (pokročilý) – rozřazení podle vaší aktuální úrovně do vhodné skupiny.

5

Délka kurzu 6 týdnů (aktuální běh od 11.3.-21.4.)

5

Zadání k nahrání hlasové zprávy 3x týdně (po, st, pá)

5

Flexibilní odevzdání

5

Součástí zadání: téma, otázky, které vás spolehlivě rozmluví, seznam slovíček pro inspiraci a rozšíření slovní zásoby a odkaz na Quizletový (= chytrá aplikace) set slovíček, abyste je mohli hned začít trénovat

5

Zpětná vazba na vaše hlasové nahrávky

5

Trénink poslechu díky možnosti poslouchat hlasovky ostatních “spolužáků”

5

Trénink skutečné konverzace

Největší výhody WhatsApp Speaking Group

5

Zaměříme se HLAVNĚ na mluvení

Nebudeme “ztrácet čas” ostatními aktivitami, které pro vás teď nejsou prioritou.

5

Rozmluvíte se a odbouráte svůj strach z chyb

Začnete se při mluvení cítím komfortněji a získáte potřebné sebevědomí.

5

Rozšíříte si slovní zásobu o nové výrazy

Naučíte se využívat systém opakování, díky kterému vám slovíčka zůstanou i v dlouhodobé paměti.

5

Získáte zpětnou vazbu

... díky které budete vědět, co používáte správně a co ne a kde jsou vaše největší slabiny a získáte tak materiály přímo na míru, ze kterých se budete moci dál prakticky učit.

5

Flexibilita

Je jen na vás, jestli budete trénovat mluvení ráno, večer, v poledne nebo v noci a v jaký konkrétní den.

5

Seznámíte se s malou skupinkou “vašich spolužáků”

 Zjístíte, že v tom skutečně nejste sami a opravdu není, čeho se bát.

Dovolte mi se představit

Jmenuji se Eliška Krásná, jsem zakladatelkou online jazykové školy a projektu “Výuka AJ online”, pro nějž učí už 15 lektorů a v našich kurzech se aktuálně vzdělává více než 500 studentů. Jsem také jazykovou lektorkou, mentorkou a koučkou. Mohu se prokazovat certifikáty FCE, CAE, CELTA a Neurolanguage Coaching® certification, ale především bohatou, 7letou praxí lektorky na plný úvazek.

Rukama mi prošly už stovky studentů a většina z nich považuje právě mluvení za svou největší slabinu. Není divu, když mluvení studenti typicky téměř nikdy netrénujou. Jsou zvyklí učit se slovíčka, gramatiku, možná i občas něco číst, ale tím to končí. Proto svým studentům pomáhám se především rozmluvit.

Proto také vznikla WhatsApp Speaking Group, která je krásným zdrojem tréninku mluvení, což je také to jediné, co vede ke skutečně plynulé angličtině. Pokud totiž chcete lépe, rychleji a sebevědoměji mluvit anglicky, budete muset mluvit, mluvit, mluvit a mluvit. A to přesně budeme v rámci skupiny dělat.

WhatsApp Speaking Group obrázek 5

Cena

6týdenní konverzační kurz “WhatsApp Speaking Group” vyjde 2.290,-. Pro členy Online Klubu pro Samouky, nebo studenty v rámci Individuálního jazykového mentoringu a Minikonverzaček platí sleva 15 %.

Vyplňte (závazný) formulář a ozvu se vám s organizačními informacemi.

Reference klientů

"Ve skupině podobně nastavených lidí se strach z mluvení odbourává snadno."

Přihlásil jsem se, protože jsem se chtěl zdokonalit v mluvení ve skupině podobně naladěných lidí. Uvědomil jsem si, že mluvení v angličtině není jenom můj problém a v partě podobně nastavených lidí se strachy z něho lépe odbourávají. Vzájemná podpora je také velice důležitá. Překvapilo mě, že jsem se nebál tolik mluvit před ostatními, když jsou na podobné úrovni. V zaměstnání se mnoho kolegů bezproblémově domluví v AJ, moje sebevědomí mezi nimi je pak velice malé. Kurz bych doporučil všem lidem, kteří se bojí promluvit anglicky a myslí si, že všichni ostatní jsou lepší.

Vladimír Fojt

"Nyní se mi plynuleji vybavují slova a různé obraty. Před kurzem jsem byla tak nervózní, že jsem skoro vše zapomněla."

Zapojila jsem se proto, že mám kvůli zkušenostem z minulosti opravdu velký strach z mluvení spojený i s fyzickými projevy jako třes rukou apod. Že se takto dá trénovat mluvení mě nikdo nenapadlo, ale zjistila jsem, že je to moc fajn. Řekla bych, že se mi plynuleji vybavují slova toho co chci říct nebo nějaké obraty - dřív jsem byla tak nervózní, že jsem zapomněla vlastně na vše, i když jsem jinak ta slovíčka znala. Když se připravím dopředu co chci říct, tak mi jde mluvení lépe než jsem očekávala. Vždy jsem si nejdřív nahrála co chci říct a pak si to poslechla a i tak jsem byla sama sobě schopna opravit nějaké chyby, což mě překvapilo. Pak jsem si třeba dohledala nějaká slovíčka, zda je používám správně a až následně nahrála finální zprávu. Sama se teď cítím více motivovaná do učení angličtiny - poprvé po 15 letech.

Michaela Mruvčinská

"Je důležité mluvit a domluvit se, i když s chybami, ale hlavně mluvit."

Můžu dodat jen pozitivní zpětnou vazbu. Challenge byla perfektní a bylo to úžasně vymyšlené! 🙂 Vždy jsme dostali přesné zadání, o čem se dá mluvit. Doporučila bych ji všem, co se bojí mluvit, je to úžasná škola! Pro mě to bylo překročení několika komfortních zón najednou :-D. S každou další hlasovkou mi to ale trvalo kratší dobu. Nepřetáčela jsem ji třeba 20krát, ale už jen 5krát 😀 Ale musím říct, že jsem pořád nedokázala překonat svůj perfekcionismus a maličko jsem měla pocit, že mě to demotivuje a limituje. Slyšela jsem hlasovky ostatních a hrozně jsem je obdivovala, jak se nebojí udělat chybu. Každopádně jsem si uvědomila, že je lidské dělat chyby a že je důležité mluvit a domluvit se, i když s chybami, ale hlavně mluvit.

Veronika Kurhajcová

"Mluvení je dovednost, kterou nejvíce potřebuji, ale mám málo příležitostí ji trénovat."

Přihlásila jsem se, protože Speaking je skill, který je pro mě asi nejdůležitější, a to kvůli cestování. Ale nejméně ho procvičuji, protože jednoduše není moc příležitost mluvit, snad pouze na té dovolené. Čtení, poslech, to je jiné???? to si člověk může potrénovat every day. Neužitečnější mi přišlo pravidelné procvičování mluvení. To je za mě top. Časem se i člověk méně stydí a je to fajn. Překvapil mě můj posun už za pouhých 14 dní. Kurz bych doporučila všem, kteří potřebují nebo chtějí mluvit anglicky a nemají příležitost mluvit v práci/s přáteli atd.

Miluše Janků

WhatsApp Speaking Group obrázek 6

Jaký by to byl pocit...

5

kdybyste konečně dosáhli angličtiny vašich snů?

5

kdybyste neměli hrůzy z každé situace, v níž musíte promluvit anglicky?

5

kdybyste se vyjadřovali v angličtině se stejnou lehkostí jako ve vašem rodném jazyce?

5

kdyby z vás slovíčka a gramatika nelezly jako z chlupaté deky, ale kdybyste je dokázali zautomatizovat a přirozeně používat i během mluvení?

Troufnu si říct, že pocit by to byl skvělý!

Vyzývám vás tedy, abyste tomuto pocitu a hlavně dovednosti šli vstříc organizovaným tréninkem a připojili se do mé WhatsApp Speaking Group. Schopnost mluvit plynule anglicky vám změní život.

Když se totiž nic nezmění, nic se nezmění a jediný způsob, jak se rozmluvit, je MLUVIT.